تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی می باشد.

عضویت در خبر نامه

با عضویت در خبرنامه، جدیدترین مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت نمایید.

دسته بندی مطالب

رسانه های مکتوب

(شامل مجلات، کتب، روزنامه ها و غیره)

رسانه های صوتی و تصویری

(رادیو و تلویزیون)

شبکه های اجتماعی

(شامل تلگرام، اینستاگرام و غیره)

تارنماهای اینترنتی

(تارنماهای معتبر داخلی و خارجی)

کانال رسمی دکترحسین زاده بحرینی: بررسی طرح بانکداری اسلامی در مجلس؛

کانال رسمی دکترحسین زاده بحرینی: بررسی طرح بانکداری اسلامی در مجلس؛

رئیس کارگروه اصلاح قانون عملیات بانکداری بدون ربای مجلس با اشاره به تدوین لایحه قانون بانکداری در دولت دهم گفت : با تغییر دولت،مسئولان جدید اعلام کردند ملاحظاتی نسبت به این لایحه دارند و باید مواردی تغییر کند؛ به همین دلیل مدتی کار به طول انجامید ولی ما در مجلس متوجه شدیم که بازنگری در لایحه بسیار به طول انجامیده است. از این‌رو کارگروه اصلاح قانون عملیات بانکداری بدون ربا تشکیل شد تا طرح اصلاح این قانون را تدوین کند .
دکتر حسین زاده بحرینی ادامه داد : درنهایت، این طرح در کارگروه به تصویب رسید و یک‌فوریت آن بارأی بالایی در مجلس تصویب‌شده و برای بررسی به کمیسیون اقتصادی ارائه شد .
وی اظهار کرد : در همین گیر و دار بود که دوستان در بانک مرکزی به تکاپو افتادند و اعلام کردند لایحه‌ای برای اصلاح نظام بانکی تدوین و به مجلس ارائه خواهند کرد . لایحه به هیئت دولت ارسال شد، اما طیب نیا به آقای جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور گفت : «چون باید لایحه به امضای وزیر اقتصاد برسد، بنده نظراتی دارم که باید مجدداً لایحه را بر اساس آن بررسی کنم». بااین‌حال پس از گذشت چند ماه، خبری از لایحه دولت نشد.
حسین زاده بحرینی تأکید کرد : اگر دولت در ارائه لایحه به مجلس تأخیر کند، نمایندگان مجلس خود با تلفیق طرح کارگروه با لایحه دولت طرح خود را به صحن مجلس ارائه خواهند کرد.