تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی می باشد.

عضویت در خبر نامه

با عضویت در خبرنامه، جدیدترین مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت نمایید.

دسته بندی مطالب

رسانه های مکتوب

(شامل مجلات، کتب، روزنامه ها و غیره)

رسانه های صوتی و تصویری

(رادیو و تلویزیون)

شبکه های اجتماعی

(شامل تلگرام، اینستاگرام و غیره)

تارنماهای اینترنتی

(تارنماهای معتبر داخلی و خارجی)

کلیات طرح اصلاح نظام بانکداری در کمیسیون اقتصادی تصویب شد

    کلیات طرح اصلاح نظام بانکداری در کمیسیون اقتصادی تصویب شد

به گزارش بانک مردم، حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان و نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست امروز عصر کمیسیون متبوعش اظهار داشت: جلسه امروز با حضور اعضا و با دستور بررسی طرح اصلاح نظام بانکداری برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه درباره طرح اصلاح نظام بانکداری و کلیات آن بحث و تبادل نظر شد.

نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: در ادامه جلسه و در بررسی طرح مذکور، موافقان و مخالفان سخنان خود را در این رابطه مطرح کردند و نمایندگانی که از سوی بانک مرکزی، وزارت اقتصاد، مرکز پژوهش‌ها و دیوان محاسبات در جلسه حضور یافته بودند، سخنان خود را مطرح کردند.

موسوی لارگانی بر همین اساس اضافه کرد: در نهایت با توجه به صحبت‌ها و نظراتی که نمایندگان دولت و بانک مرکزی داشتند، کلیات طرح اصلاح نظام بانکداری به تصویب کمیسیون رسید، اما با توجه اینکه که گفتند دولت لایحه مربوط به این طرح را ارائه خواهد کرد، مقرر شد ۴۵ روز به دولت فرصت داده شود تا لایحه مزبور را به مجلس شورای اسلامی ارائه دهد، یعنی از امروز تا ۴۵ روز آینده، دولت فرصت دارد تا این لایحه را ارائه دهد.

وی در خاتمه گفت: در صورت عدم ارائه لایحه فوق‌الذکر از سوی دولت، کمیسیون اقتصادی جزئیات طرح را مورد بررسی قرار خواهد داد و با جدیت بیش‌تری به بررسی جزئیات می‌پردازد و درنهایت پس از ارزیابی ابعاد مختلف، طرح به صحن علنی مجلس ارائه خواهد شد.

http://bankemardom.ir/1395/07/11/39291/