تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی می باشد.

آیت‌الله نوری همدانی: دریافت دیرکرد از سوی بانک‌ها حرام است

آیت‌الله نوری همدانی: دریافت دیرکرد از سوی بانک‌ها حرام است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی عصر امروز در دیدار با مدیرعامل پست‌بانک کشور بابیان اینکه دین اسلام یک دین اجتماعی است، اظهار داشت: درراه تأمین خدمات اجتماعی اسلام نظر خاصی دارد و درراه ثواب و فضیلت اسلام هر قدمی که فرد بردارد خداوند در نامه اعمال آن فرد درج می‌کند.

مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه از دوش مردم بار مسافت و زحمت را برداشتن کار بسیار بزرگی است، افزود: بانک در اسلام با بانک در کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار متفاوت است، در کشورهای غربی بانک‌ها به‌عنوان ربا به مردم کمک می‌کنند بانکداران روزبه‌روز قوی‌تر می‌شوند به‌طوری‌که اقتصاد مملکت در اختیار این‌ها است، دولت‌ها را همین‌ها به وجود می‌آورند و روزبه‌روز متحد می‌شوند.

آیت‌الله نوری همدانی بابیان اینکه در کشورهای غربی بانک‌ها نقش مهمی در اقتصادشان دارد، گفت: در اسلام بانک باید کارهای مردم را راه بیندازد چراکه بانک در خدمت مردم و در راه تولید و فراوانی عرضه باشد.

وی بابیان اینکه دیرکرد در اسلام حرام و سود بالای بانکی ربا حساب می‌شود، گفت: اسلام می‌خواهد که پول در مقابل کار باشد اینکه تنها پول، پول بیاورد حرام است.

استاد برجسته حوزه علمیه افزود: خدمت به مردم به هر شکلی باشد یک عبادت است امید است که در کارها توفیقات بیشتری در کارها پیدا کنید چراکه وقتی انسان با اخلاص درراه خداوند گام بردارد همه عبادت است.